Funkcjonariusze z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii komendy w Ochocie zatrzymali 14-letniego wychowanka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, który włamał się do pokoju wychowawców i ukradł e-papierosy. Młody sprawca usłyszał już zarzut, a jego przyszłość zostanie rozstrzygnięta przez Sąd Rodzinny.
Policjanci, współpracując z placówkami wychowawczymi oraz oświatowymi, dowiedzieli się o dwóch przypadkach włamania do pokoju wychowawców, w wyniku których skradziono e-papierosy.
Po zatrzymaniu 14-latka, który został przewieziony do komendy, postawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem, zgodnie z art. 279 § 1 Kodeksu karnego. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd Rodzinny.
Wszelkie przestępstwa oraz demoralizujące zachowania młodych ludzi mogą prowadzić do konsekwencji prawnych, niezależnie od wcześniejszych działań wychowawczych. Ważne jest, aby zwracać uwagę na postawy dzieci i młodzieży oraz uczyć ich odpowiedzialności.