Strażnicy miejscy zostali wezwani do szpitala w związku z nietrzeźwą kobietą. Pijana pacjentka uderzyła w twarz pielęgniarkę przed interwencją funkcjonariuszy.

We wtorek, 19 maja, personel SOR-u szpitala na ulicy Cegłowskiej zadzwonił na numer 986, prosząc o pomoc w transporcie pacjentki do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. 26-latka, której głównym problemem było nadużycie alkoholu, poprosiła o skorzystanie z toalety. W kabinie niespodziewanie stała się agresywna i po wyjściu zaatakowała pielęgniarkę, uderzając ją w twarz. Strażnicy natychmiast obezwładnili agresorkę, która zamiast do SOdON trafiła na policję i została zatrzymana. Należy przypomnieć, że pracownikom ochrony zdrowia przysługuje ochrona, co powoduje, że atak na pielęgniarkę może być uznany za poważne przestępstwo.

Źródło (tekst i zdjęcia):