Policjanci z warszawskiej Woli i Bemowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że sprawca zaatakował pokrzywdzonego nożem. Po zdarzeniu napastnik uciekł, a pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Intensywne działania policji pozwoliły na zatrzymanie podejrzanego w powiecie mińskim.

Funkcjonariusze z Bemowa otrzymali sygnał o napaści w jednym z mieszkań. Sprawca, zamaskowany kominiarką, wtargnął do lokalu i zaatakował pokrzywdzonego, posługując się nożem. Po szarpaninie, pokrzywdzony wybiegł na ulicę, a napastnik, kontynuując atak, zadał mu rany cięte i kłute, po czym uciekł.

Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiła się policja, która udzieliła pomocy medycznej pokrzywdzonemu, a następnie został on przekazany ratownikom. W związku z incydentem, Komendant Rejonowy Policji Warszawa IV ogłosił alarm. Do działań zaangażowani zostali funkcjonariusze operacyjni z Woli oraz z Bemowa, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady.

Policjanci analizowali okoliczności zajścia, a także drogę ucieczki sprawcy. Dzięki szybkiej reakcji i współpracy różnych jednostek, ustalono miejsce ukrycia napastnika, który został zatrzymany w domku letniskowym w powiecie mińskim.

Mężczyzna, mający 33 lata, został osadzony w policyjnej celi. Ustalono, że był wcześniej notowany za przestępstwa związane z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości, posiadaniem narkotyków oraz fałszowaniem dokumentów.

Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 10 lat, a także kara dożywotniego więzienia.

Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola.

Źródło (tekst i zdjęcia):