Blisko 40 osób ewakuowali strażnicy miejscy z budynku, w którym wybuchł pożar. Akcję gaśniczą skutecznie prowadziły wezwane przez nich jednostki strażackie.

W ostatni piątek maja, 29 maja, strażnicy miejscy z IV Oddziału Terenowego dostrzegli dym unoszący się nad blokiem mieszkalnym na zamkniętym osiedlu przy Obozowej. W obliczu rosnącego zagrożenia, funkcjonariusze przeskoczyli przez ogrodzenie i udali się w stronę bloku. Szybko zlokalizowali lokal na czwartym piętrze, w którym wybuchł pożar. Natychmiast wezwali służby ratunkowe, jednocześnie ostrzegając mieszkańców pozostałych mieszkań o niebezpieczeństwie. Dzięki ich sprawnej reakcji, przed przybyciem straży pożarnej, ewakuowano około czterdziestu osób. Po tym strażnicy zabezpieczyli teren i umożliwili dojazd jednostkom gaśniczym. W akcji gaszenia brało udział pięć zastępów strażackich. Dzięki szybkiej interwencji obrażenia odniósł jedynie ochroniarz budynku, którego strażnicy przekazali ratownikom z pogotowia.

Źródło (tekst i zdjęcia):